• Materská škola sa nachádza v okrajovej časti Nitry. Materská škola je 2 – triedna. Poskytuje celodennú, alebo poldennú výchovno-vzdelávaciu starostlivosť deťom vo veku spravidla od troch do šesť rokov a deťom pokračujúcim v povinnom predprimárnom vzdelávaní.. Je účelovým moderným predškolským zariadením, ktoré spĺňa všetky predpoklady pre cielenú výchovno-vzdelávaciu činnosť. Dopĺňa rodinnú výchovu a zameriava sa na všestranný a harmonický rozvoj osobnosti dieťaťa. Podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvoja schopností a zručností. Prioritou materskej školy je edukácia a rozvoj kľúčových kompetencií detí predškolského veku s prihliadnutím na individuálne vývinové rozdiely, možnosti a potreby každého dieťaťa.

Školský dvor je dostatočne priestranný a využíva sa počas pobytu detí vonku, na environmentálne a športové aktivity. Je obohatený o certifikované ihrisko – certifikát typu č. 120521 T/AO, ktorý zahŕňa oddychové zóny, priestor na kreslenie a maľbu v exteriéry školy, priestor na športové aktivity (drevený domček, šmýkala, lezecká stena, húpačky, pieskovisko, lavičky, vláčik s vagónikmi, kolotoč…). Je vytvorená hracia plocha z farebných kociek, vhodná na pobyt detí počas nepriaznivého počasia.

Výchova a vzdelávanie v materskej škole sa uskutočňuje podľa Školského vzdelávacieho programu (ŠkVP) ,,Spoznávame svet so včielkou a sovičkou“. Dokument je vypracovaný v súlade s princípmi a cieľmi výchovy a vzdelávania podľa zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Je koncipovaný tak, aby predprimárne vzdelávanie bolo plnohodnotným východiskom všeobecného vzdelávania na ďalších stupňoch vzdelávania. Vymedzené vzdelávacie oblasti predprimárneho vzdelávania zabezpečujú kontinuitu s primárnym vzdelávaním v základnej škole. Na tvorbe školského vzdelávacieho programu sa podieľal celý pedagogický kolektív materskej školy. Pri jeho tvorbe sa zohľadňovali vonkajšie i vnútorné podmienky materskej školy. Zákonní zástupcovia detí sú so ŠkVP oboznámení na plenárnom a triednom stretnutí rodičov/zákonných zástupcov detí.